Juniorzy w ten weekend nie doznali porażki
Junior A1 | 4 listopada 2018

Zwycięstwo juniorów starszych, remis z liderem pierwszej drużyny juniorów młodszych i wysokie zwycięstwo drugiej drużyny juniorów B1 to bilans gier naszych zespołów w kategoriach wiekowych U – 19 i U – 17.

W sobotni poranek, przed meczem drugiej ligi PZPN rozgrywki juniorskie naszych drużyn przypadające na ten weekend rozpoczęli  juniorzy młodsi, którzy walczą o utrzymanie w II lidze wojewódzkiej. Spotkanie z liderem a przede wszystkim jego wynik  można  uznać za sukces, bowiem drużyna z Sosnowca do sobotniego spotkania tylko dwa razy straciła punkty w rozgrywkach.

Drugi nasz zespół nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem rywala, Zawodnicy z Lublińca niedzielnego poranka nie zaliczą do udanych, bo choć ambitnej postawy nie można im odmówić, to utrata w jednym meczu 10 goli do miłych nie należy.

Juniorzy starsi w starciu z  GKS-em  Jastrzębie liczyli na komplet punktów. Początek spotkania również  nie sugerował innego końcowego rozstrzygnięcia, jednak przebieg wydarzeń na boisku a przede wszystkim gra rywala sprawiła, iż o wynik drżeliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.

I liga wojewódzka juniorów starszych – rocznik 2000/2001
Skra  Częstochowa – GKS Jastrzębie Zdrój 1 – 0 (0 – 0)
niedziela, 04.11.2018 godz.: 12.00

STO Arena ul. Loretańska 20, Częstochowa

Bardzo wyrównane i ciekawe widowisko zaserwowali kibicom zawodnicy Skry i GKS Jastrzębie w niedzielne południe.  Całe spotkanie drużyny  dążyły do zdobycia zwycięskiego gola, a przewaga w organizacji gry i posiadaniu piłki przechylała się raz na jedną , raz na drugą stronę.
Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką i składnymi akcjami zepchnęli gości do defensywy. Dogodnych okazji do zdobycia gola było kilka, ale zawodziła skuteczność. Ani Matyja, ani Wierus, Ani Rogala, czy Przygodzki nie umieścili piłki w siatce bramki rywala.  Po około 30 minutach gry co raz śmielej zaczęli poczynać sobie goście, którzy na akcje Skry odpowiedzieli kilkoma strzałami na bramkę Biegańskiego.
W przerwie trener Szymczak zdecydował się na dwie zmiany. Podolskiego zastąpił Ciepły, a Niedźwiedzia Wiekiera. Ta zmiana jak się potem okazało była kluczowa dla losów spotkania. W 50 minucie bowiem Matyja wraz z Wiekierą w wysokim pressingu odebrali piłkę rywalowi. Zdobywca bramki zagrał prostopadłą piłkę do wybiegającego wzdłuż lini bocznej boiska Przygodzkiego, ten odegrał futbolówkę  w pole karne, gdzie skutecznie zakończył dzieło wspomniany wcześniej Wiekiera, który został autorem jedynego gola w tym spotkaniu.

KS Skra:

Biegański  - Podolski (46’ Ciepły), Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Niedźwiedź (46’ Wiekiera), Wierus, Rogala, Przygodzki – Gołębiowski, Matyja

Rezerwowi: Kowalczyk, Migdał, Wróbel, Wójcik

Gole zdobywali:

1 – 0 Wiekiera – 50’ as. Przygodzki

..

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1

...

II liga wojewódzka juniorów młodszych – rocznik 2002/2003
Skra  Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec  1 – 1 (0 – 1)
sobota, 03.11.2018 godz.: 09.00

Lider rozgrywek, który dość pewnie zmierza do osiągnięcia celu jakim jest awans do I ligi wojewódzkiej musiał się sporo napracować , aby nie zanotować drugiej porażki w rozgrywkach. Zagłębie już w 5 minucie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu roznego, doszło do starcia Mitasa z zawodnikiem gości, którego nie zauważył sędzia, a Mociak ulokował piłkę w naszej bramce. Wydawało się,  że szybko strzelony gol pozwolił liderowi ustwaić to spotkanie. Jednak  kolejne minuty można zapisać na konto naszego zespołu.
W przerwie przysłowiowym „nosem” trenerskim wykazał się trener Siudy, który dokonał dwóch zmian. Wprowadzeni Jańczyk i Kempski już 2 minuty po przerwie wypracowali akcję po której nasz zespół cieszył się z wyrównującego gola.

KS Skra:

Mitas – Błędowski (75’ Włodarczyk), Załucki, Mikołajczyk, Płatek (55’ Żabik) – Szymczyk – Bąk (51’ Jańczyk), Norberciak, Mendrela, Kierat (41’ Zjawiony) – Hampel (41’ Kempski, 75’ Załęski)

0 – 1 Zagłębie – 5’
1 – 1 Kempski – 42’ as. Jańczyk

.

SLJM - B1 - 2 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 2 liga  - tabele SLJM - B1 - 2 liga  - zawodnicy KS Skra B1