Doświadczony pomocnik dołączył do Skry
I Zespół | 5 lipca 2018

Kamil Zalewski, 29-letni rozgrywający podpisał roczny kontrakt ze Skrą. Ostatnio występował w Stali Brzeg.

Kamil Zalewski urodził się 16 czerwca 1989 roku, jego nominalną pozycją na boisku jest pozycja defensywnego pomocnika. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Polonii Bytom. W kolejnych latach grał min. w Rozwoju Katowice (III i II liga), Zagłębiu Sosnowiec (II liga) od sezonu 2105/2016 ponownie w Polonii Bytom (II liga), a od lutego 2017 w Stali Brzeg.

W tym sezonie w barwach Stali zagrał w obu meczach przeciwko Skrze. W zakończonych rozgrywkach Kamil strzelił 3 bramki i miał 8 asyst, a boisko opuszczał tylko sporadycznie.

Do Skry Kamil Zalewski trafił jako wolny zawodnik. Kontrakt podpisano na rok.

- Cieszę się, że trafiłem do Skry, bo chciałem wrócić na szczebel centralny, tym bardziej, że ta II liga jest naprawdę ciekawa i coraz lepiej zorganizowana. Znam się z boiska z trenerem Pawłem Ścieburą, graliśmy przeciwko sobie i chyba o mnie pamiętał – mówi nam nowy piłkarz Skry.

Na pytanie o to jak grała mu się na „Lorecie” nasz pomocnik odpowiada: - Obiekt Skry robi bardzo dobre wrażenie, jest  nieduży, ale nowoczesny i zadbany, warunki dla piłkarzy są bardzo dobre. Na pewno będę się musiał przyzwyczaić do sztucznej nawierzchni, ale jak pokazuje przykład piłkarzy Skry nie jest to takie trudne, żeby pogodzić grę na naturalnej i sztucznej murawie.

Nowy zawodnik Skry to defensywny pomocnik, ale nie jest mu obce także „granie do przodu”. – Dzisiaj grając w pomocy trzeba sobie radzić właściwie w każdej roli. Moje statystyki z gry w Stali Brzeg pokazują, że mogą być przydatny także w ofensywie - mówi.

Spytany o grę w II lidze dodaje: - Cieszę się już na mecze z Widzewem czy Ruchem, bo przecież dla każdego piłkarza to przyjemność zagrać przeciwko takim firmom, wobec licznie zgromadzonych kibiców. Mam nadzieję, że także na Skrze tych kibiców będzie coraz więcej, ale wszystko powoli.

Kamil Zalewski pochodzi z Bytomia, ale grając w Brzegu tam mieszkał, teraz przeprowadzi się do Częstochowy. Nowy piłkarz Skry przygotowania do rundy jesiennej już rozpoczął. – Miałem zostać w Stali, a tam treningi zaczęły się 2 lipca, więc ja już trenuję, a 9 lipca dołączę do Skry. Czasu na przygotowania jest mało, ale mam nadzieję, że trener się z tym upora.

Jak podkreśla Zalewski pierwszy mecz już 21 lipca, a potem grania aż do grudnia, dlatego trzeba ze spokojem podchodzić do tego co się będzie działo na początku rozgrywek.

- Dla nas zadaniem jest systematyczne punktowanie przez całą rundę. Nie wiem czy pójdzie nam tak dobrze jak Odrze Opole czy Jastrzębiu, które po awansie wygrały II ligę, ale są to przykłady na to, że różnica między III a II ligą nie jest duża. Wygranie którejkolwiek z grup w III lidze to dowód , że zespół prezentuje spore umiejętności. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, bo 21 meczów do zagania jesienią to jednak dużo. Mimo, że mam już trochę doświadczenia w takiej sytuacji jeszcze nie byłem. Na pewno będzie ciekawie – ocenia nasz nowy zawodnik.

Kamil Zalewski na 90minut.pl