Wygrywamy z Siarką. Jest trzecie zwycięstwo z rzędu!
I Zespół | 3 listopada 2018

Nasza drużyna aż do 93. minuty bezbramkowo remisowała Siarką Tarnobrzeg. Właśnie wtedy z najbliższej odległości trafił Damian Nowak i to konto Skry wzbogaciło się o niezwykle cenne trzy punkty.

Nasi sobotni rywale od długich tygodni znajdowali się w kryzysie. Trudno w to uwierzyć, ale w ośmiu kolejnych spotkaniach zdobyli jedynie punkt (po remisie na swoim stadionie z silną Elaną Toruń)! Doznali siedmiu porażek i stracili aż 21 goli. Znając ten bilans można było mieć nadzieje na trzecie z rzędu zwycięstwo. Udało się, dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie przez Damiana Nowaka.

Na Lorecie drużyna z Tarnobrzega wcale nie wyglądała na rozbitą niepowodzeniami. Walczyła twardo i w pierwszej części spotkania w niczym skrzakom nie ustępowała. Zresztą podobnie było w drugiej.

W 6 minucie goście oddali pierwszy w meczu celny strzał. Sprzed pola karnego płasko uderzył Łukasz Nadolski, ale Łukasz Krzczuk pewnie złapał piłkę. W 14 Damian Nowak pięknie zgrał piłkę do Kamila Zalewskiego, ten trafił z pierwszej piłki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Fotogaleria : Skra - Siarka 1 - 0 (03.11.2018) - ZOBACZ

W 17 minucie powinno być 1:0. Po rzucie rożnym wywalczonym przez Damiana Nowaka doszło do zamieszania, piłka trafiła do stojącego tyłem do bramki Adriana Błaszkiewicza, który, niestety, nie zdołał zaskoczyć bramkarza.

Rywale odpowiedzieli groźnym strzałem Grzegorza Płatka z 20 metrów (piłka przeszła tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką), a potem cały czas próbowali zbudować akcję, która przyniosłaby im gola. Skrzacy grali ostrożnie, ale od czasu do czasu przenosili grę na połowę rywali. W 33 minucie świetnego podania od Piotra Noconia nie wykorzystał Damian Nowak. W 38, po rzucie polnym niecelnie główkował Mariusz Holik.

Mecz prowadzony był w szybkim tempie, na boisku działo się sporo, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą zdecydowanie lepiej rozpoczęła nasza drużyna. Najpierw dobrych sytuacji nie wykorzystali Piotr Nocoń i Damian Nowak. Potem, w 55 minucie mieliśmy rzut rożny, po którym goście cudem nie stracili gola. Po główce Adriana Błaszkiewicza piłkę instynktownie odbił bramkarz, a po dobitce  Damiana Nowaka, z linii, jeden z obrońców.

W 61 minucie Damian Nowak wykonywał też rzut wolny. Mocno uderzył z ponad 20 metrów, ale minimalnie niecelnie. Pięć minut później swoją szansę mieli rywale. Mimo, że był mocno naciskany, Krzysztof Ropski uderzył z około 8 metrów, a Łukasz Krzczuk z trudem obronił. Nasz bramkarz świetnie spisał się również w 74 minucie, kiedy jeden z rywali uderzył głową  po rzucie rożnym.

Po tym jak trener Włodzimierz Gąsior dokonał trzech zmian Siarka przejęła inicjatywę. W samej końcówce skrzacy ruszli do przodku i zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Najpierw dwukrotnie zaimponował Piotr Nocoń, ale gola zdobyć nie zdołał. W doliczonym czasie gry udało się to najlepszemu strzelcowi drużyny Damianowi Nowakowi, który trafił siódmy raz w sezonie (dobijąc piłkę odbitą przez bramkarza po strzale głową Mariusz Holika). Tym razem na wagę jakże ważnych trzech punktów.

Skra Częstochowa 1 (0)

Siarka Tarnobrzeg 0 (0)

Bramka: Nowak (93.) asysta: Mariusz Holik

Skra Częstochowa:

Krzczuk – Jurek, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski  – Napora (88. Niedbała), Zalewski, Olejnik, Kieca (79. Buławski), Nocoń, Nowak

Siarka Tarnobrzeg:

Krupa (Ż) – Kubowicz, Bierzało, Duda (69. Maik Ż), Drobot (72. Woźniak) – Janeczko (90. Głaz), Radulj (65. Sitek), Nadolski, Płatek, Gembalski, Ropski

...

Komplet wyników - 2 Liga Tabele - 2 liga Zawodnicy KS Skra - statystyki Raport z meczu