Młodziki i trampkarze remisami zakończyli ligę
Młodzież | 12 listopada 2017

W  niedzielę ostatnie ligowe spotkania rozegrały nasze zespoły w kategorii młodzik starszy, oraz trampkarz młodszy. Zarówno zawodnicy z rocznika 2005 jak i 2004 zakończyli swoje pojedynki remisami. Różnica jest jednak taka, że trampkarzom remis dał utrzymanie w stawce drugoligowców, młodzikom tylko i aż , satysfakcję z kolejnego punktowanego meczu.

Od felernego, wysoko przegranego spotkania z Ruchem Radzionków nasz zespół młodzików w pięciu spotkaniach odniósł jedno zwycięstwo, trzy razy remisował i doznał jednej porażki z liderem na jego boisku. To dobre wyniki biorąc pod uwagę początek sezonu naszej drużyny. Mimo, iż podopieczni trenera Rycharskiego po jednej rundzie opuszczają szeregi drugiej ligi wojewódzkiej muszą uznać ten okres za udany, bowiem z meczu na mecz prezentowali wyższy poziom swojej gry.

Trampkarze młodsi już po meczach sobotnich wiedzieli, iż pozostaną w II lidze. Do Bierunia trenowani przez trenera Ścieburę zawodnicy pojechali w roli faworyta, bo każdy zespół grający z UKS Gol za takiego uchodzi.  Nasz dzisiejszy rywal w lidze nie wywalczył jeszcze do dnia dzisiejszego ani jednego punktu a w ostatniej kolejce ambitna postawa piłkarzy z Bierunia została nagrodzona. Niestety stało się to kosztem naszej drużyny, która w całym meczu, na bardzo grząskim boisku miała bezapelacyjną przewagę, jednak gola nie zdobyła. Bezbramkowy remis jednak uszczęśliwił obie strony. Gospodarze nareszcie zapunktowali w rozgrywkach, goście wywalczyli rozgrywkach 15 punktów i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze na kolejną rundę.

Młodzik  D1 – rocznik 2005 – II liga wojewódzka
Skra  Częstochowa  - Iskra Pszczyna 1 - 1