Juniorzy młodsi pokonali seniorów z Mokrzeszy, trampkarze ulegli Karvinie
Młodzież | 11 lutego 2018

W sobotę juniorzy i trampkarze naszego Klubu rozegrali kolejne gry kontrolne. Zawodnicy z rocznika 2003 w Karvinie ulegli MFK 1 – 5.  Wieczorem natomiast juniorzy młodsi pokonali seniorów   Iskry Mokrzesz na co dzień występujących w częstochowskiej klasie „B”.

MFK 03’ Karvina - SKRA 03’ Częstochowa  5 - 1 (3:1)
10.02.2018 g . 10.00

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały wysokiej porażki naszego zespołu.  W 4 minucie bowiem, Żabik ustrzelił poprzeczkę bramki gospodarzy, a chwilę później Nurek po składnej zespołowej akcji i podaniu Kapuściaka dał naszej drużynie prowadzenie.
Niestety, kolejne minuty gry to rosnąca przewaga MFK. Miejscowi grając wysokim pressingiem zmuszali obłędów nasz zespół. Ambicja, wola walki i chęć zwycięstwa wyraźnie w sobotni poranek była po stronie rywala. Dobrze zorganizowani w grze obronnej gospodarze dodatkowo wykorzystali atuty swoich szybkich napastników i zaaplikowali naszym bramkarzom jeszcze pięć goli.

Zdaniem trenera – Robert Siuda:

„To była dla nas cenna lekcja. Gospodarze pokazali moim zawodnikom, jak należy być zaangażowanym w mecz. Ich organizacja gry, ambicja, wsparta niesamowitą wolą walki o każdą piłkę została uhonorowana wysokim zwycięstwem. Nam tego dzisiaj brakowało”.

KS Skra:

Hajda - Cheliński, Mikołajczak, Załucki, Zyzik - Kempa, Kempski - Kapuściak, Żabik, Kozik - Nurek

Grali również: Mitas, Pawłowski, Józwiak, Cieślik, Kobis, Bednarczyk, Rumin, Kryst.

Gole zdobywali:

0 – 1 Nuerk as. Kapuściak – 7’
1 – 1 MFK – 13’
2 – 1 MFK – 18’
3 – 1 MFK – 20’
4 – 1 MFK – 64’
5 – 1 MFK – 65’

Skra 01/02’ Częstochowa  - Iskra Mokrzesz 3 - 0 (2:0)
10.02.2018 g 18.00

Dobry mecz kontrolny rozegrali juniorzy młodsi naszego Klubu. Trener Siuda szuka nowych pomysłów dla swoich podopiecznych i wyniki poszukiwań mogą wzbudzać aplauz.
Dobra, kombinacyjna gra „Skrzaków” pozwoliła górować nad rywalem niemal przez całe spotkanie. Szczególnie w drugiej części gry nasz zespół stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych, jednak brakowało ich skutecznej finalizacji.

Pierwsze dwa gole padły niemal po identycznych dośrodkowaniach z rzutu rożnego Niedźwiedzia, wykończonych przez Podolskiego. Ostatni gol to zespołowa akcja Skry zakończona asystą Podolskiego do Schwartzmana, który ulokował piłkę już w pustej bramce rywala.

KS Skra:

Gawęda - Juchnik, Kapkowski, Błędowski, Schwartzman - Norberciak, Podolski - Przygodzki, Nowak, Niedzwiedz - Lampa.

Grali również: Żabik, Nurek, Cheliński.

Gole zdobywali:

1 – 0 Podolski (as. Niedźwiedź) – 7’